Tipy na výlet

 

Prišli ste do Bardejova, jedného z najstarších a najzachovalejších slovenských miest, ktorého historické jadro a súbor budov Synagógy sú zapísané do Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
Prejdite naše mesto a doprajte očiam pokochať sa krásou, ktorú vytvorili ľudské ruky v priebehu storočí. Zoznámte sa s históriou i súčasnosťou, využite ponuky k návšteve kultúrnych a spoločenských zariadení a podujatí, nevynechajte muzeálne expozície a výstavne siene.

Blízke Bardejovské kúpele, okrem základného poslania - upevňovania zdravia formou liečebných procedúr a pitných kúr, ponúkajú možnosti kultúrneho vyžitia, oddychu a prechádzok po nádherne upravených parkoch, lesných chodníkoch ako aj širokú paletu možností športovania v každom ročnom období.

Mesto Svidník a jeho okolie ponúka svojim návštevníkom množstvo zaujímavých aktivít, ktoré umocňujú zážitok z prírodných a kultúrnych krás tohto regiónu. Mesto a okolité obce sa síce nevyznačujú honosnými a umelecky bohatými svetskými stavbami, o to viac však sakrálnymi, murovanými a najmä drevenými, v ktorých sa naplno prejavil génius miestneho ľudového staviteľstva.