Bardejovské kúpele

Bardejovské kúpele patria medzi najstaršie a najkrajšie na Slovensku. Nachádzajú sa uprostred prekrásnej prírody horného Šariša, sú preto ideálnym miestom na váš oddych a načerpanie nových síl. Iba tu nájdete kúpeľnú kolonádu, v ktorej je spolu 8 liečivých minerálnych prameňov. Prírodná liečivá voda a nedotknutá príroda je hlavným bohatstvom, pre ktoré ich vyhľadávajú tisíce domácich a zahraničných klientov.

Poskytujú komplexnú liečebnú starostlivosť pre dospelých aj detských pacientov a príspevkovú liečbu pre poistencov všetkých zdravotných poisťovní. Samoplatcom ponúkajp širokú škálu liečebných, relaxačných, víkendových a wellness pobytov.

Kúpele sa nachádzajú 5km od historického mesta Bardejov, zvoleného za najkrajšie mesto na Slovensku tri roky po sebe (2010 - 2012).

 

                                                           

 

HISTÓRIA
Prvá zmienka o Bardejovských Kúpeľoch je z roku 1247, keď uhorský kráľ Béla IV. daroval územie dnešných kúpeľov aj s prameňmi mestu Bardejov. Isté je, že ľudia poznali veľmi skoro liečivé účinky minerálnych vôd, o ktorých sa mohli sami presvedčiť.
Chýr o kúpeľoch sa rozšíril do celej Európy a preto okrem návštevníkov z blízkeho okolia, ktorí navštevovali kúpele krátkodobo, väčšina hostí trávila v kúpeľoch tri až šesť týždňov. Boli medzi nimi i významné osobnosti ako rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleóna (1809), ruský cár Alexander I. (1821), poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského a v roku 1895 sa tu dokonca liečila manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sissi, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku.

 

UBYTOVANIE
Bardejovské Kúpele ponúkajú širokú možnosť ubytovania či už v hoteloch, vilkách alebo penziónoch v rôznych štandardoch. Hotel Ozón je najväčším ubytovacím zariadením v Bardejovských Kúpeľoch. V roku 2000 prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a ponukou svojich služieb uspokojí aj náročných návštevníkov.

                                                          

 

PROCEDÚRY
V Bardejovských Kúpeľoch je veľmi dobre vybavený vyšetrovací ústav. Odborní lekári tu majú k dispozícii moderné diagnostické a liečebné prístroje. Zdravotnícka starostlivosť je zabezpečená vo všetkých kúpeľných hoteloch, kde sú klienti vyšetrení na zodpovedajúcej odbornej úrovni zdravotníckeho personálu. Celý komplex podávaných liečebných procedúr zabezpečuje Kúpeľný dom, kde je zriadená Balneoterapia s kúpeľnou poliklinikou. Minerálne vody v rámci pitnej kúry sú podávané na Kolonáde v časových intervaloch (ráno - napoludnie - večer).

 

WELLNESS & SPA
Komplex slúži na regeneráciu tela a duše. Ponúka wellness služby nielen pre kúpeľnú klientelu ale aj návštevníkom a hosťom z celého regiónu a zahraničia. Obsahuje vodný svet a saunový svet. Súčasťou saunového sveta je Kneippov kúpeľ, vyhrievaná lavica, ľadové vedro, prívalová sprcha, tropická a masážna sprcha, tepidárium. V komplexe Wellness Spa môžete využiť tiež ponuku masáží, solárium, fitness, takziež aj Bar s ponukou nealkoholických nápojov v prevádzke od 13.00 - 21.00 hod. (pondelok, štvrtok - nedeľa)

                                              

 

Bardejovské kúpele a.s.
086 31 Bardejovské kúpele

tel.: +421 (0) 54 / 477 44 70
       +421 (0) 54 / 477 44 60
       +421 (0) 54 / 477 44 50

e-mail: marketing@kupele-bj.sk

 

Fotogaléria