Voľný čas

Bowling a športová hala

V meste Svidník máte možnosť stráviť  čas pri hre populárneho bowlingu spolu s celou rodinou. Hotel Slávia ponúka až dve bowlingové hracie dráhy. Ak máte chuť na volejbal, floorbal alebo futbal, neváhajte si rezervovať športovú halu. Na svoje si prídu určite dospelí i deti. 

Kontakt:
Hotel Slávia Svidník, Reštaurácia a bowling   
tel.: +421 907 910 989 
e-mail: recepcia@hotelslaviasvidnik.sk

 

Minigolf

Ak ste fanúšikom golfu alebo naopak, golf ste nikdy predtým nehrali, Svidník Vám ponúka možnosť vyblázniť sa na minigolfovom ihrisku. Minigolfové ihrisko je otvorené na objednávku, ktorú je potrebné urobiť vždy vopred. Ihrisko funguje počas letnej sezóny. Okrem golfu tam na Vás čaká príjemné prostredie a posedenie pre Vašu rodinu i kamarátov.

Kontakt:
ul. Festivalová, Svidník
tel.:+421 915 124 464

 

 

Aquaruthenia Svidník

Relax a zábava po celý rok v Aquaruthenii vo Svidníku. Celoročná prevádzka zariadenia Vám ponúka široké možnosti relaxačného a športového vyžitia pre jednotlivcov a celé rodiny. V Aquaruthenii nájdete až 6 sáun, rodinný bazén, relaxačný bazén, masážny bazén, soľnú jaskyňu, kneippovu vodnú cestu a detské atrakcie. Otváracie hodiny a ceny vstupného nájdete na webe www.aqr.sk

Kontakt:
recepcia: +421 918 548 882
e-mail: recepcia@aquaruthenia.sk

 

 

Zážitkové lety Svidník

Obľubujete uletené športy? Tak vyleťte do výšin v rámci vyhliadkových letov z letiska vo Svidníku, ktoré je určené práve pre športové a rekreačné lietanie. Letisko Svidník sa nachádza na kopci nad mestom Svidník asi 2,5km severozápadne od stredu mesta v nadmorskej výške 345 m n. m. Let plný  emócií, zážitkov a adrenalínu Vám splní všetky očakávania z vtáčej perspektívy. Verejnosť má možnosť vyskúšať si let lietadlom alebo motorovým rogalom.

Kontakt:
mobil: +421 904 527 776 
e-mail: aeroklub.svidnik@gmail.com

 

Tenisové kurty Svidník

Svidník ponúka množstvo spôsobov ako sa venovať rekreačným športom aj počas Vášho pobytu u nás. Vo Svidníku máte možnosť využiť až tri tenisové antukové ihriská na dvoch rôznych lokalitách. Záleží iba od Vás, ktoré si vyberiete. 

Kontakt:
pri SPP smer Dukla: +421 903 350 89                         
ŠUP smer Mestisko: +421 905 265 045

 

 

Požičovňa elektrobicyklov
 
Krásu mesta Svidník, jeho prírodu a okolitú históriu môžete objavovať aj na bicykli. V meste máte možnosť rezervácie si moderného horského  elektrobicykla spolu s potrebnou výbavou. Svidník  a jeho okolie je bohaté na poznávanie a ponúka zaujímavé cyklotrasy v prírode i popri ceste. Elektrobicykel si môžete rezervovať vopred online.
Kontakt:
http://staraposta.eu/bikerental.html
Bardejovská 139, Svidník
tel.: +421907634688, +421905832870
e-mail: booking@staraposta.eu

 

Okružná plavba po Domaši Bohémiou
 
Pár kilometrov od mesta Svidník sa nachádza vodná nádrž Domaša, ktorá ponúka výletné  a náučné plavby loďou Bohémia či exkluzívne koncerty priamo na lodi. Okrem samotného zážitku z plavby oceníte aj pútavé príbehy z historickej minulosti Domaše. Plavba trvá približne 1 hodinu a 15 minút. Vypláva sa z rekreačnej oblasti Domaša Dobrá v smere na Valkov, následne sa loď vracia až k priehradnému múru a prichádza späť do prístavu. 
Kontakt:
https://plavbydomasa.sk/
Obecný úrad Kvakovce
tel.: 0918 513 324
e-mail: plavbybohemia@gmail.com

 

 

Múzeum lemkowskej kultúry v Zyndranowej


Zyndranowa je malá dedinka ležiaca priamo pod Duklianskym priesmykom na jeho poľskej strane. Priamo z hraničného prechodu vedie do Zyndranowej značený turistický chodník. Ak sa do Zyndranowej vyberiete autom musíte urobiť menšiu obchádzku. Pod Duklianskym priesmykom odbočíte v obci Tylawa doprava na kvalitnú cestu a po asi 6 kilometroch jazdy prídete do Zyndranowej. To čo do Zyndranowej pritiahne turistu je maličké, ale originálne múzeum. Význam a hodnotu múzea však plne oceníte, ak budete poznať jeho zložitú históriu, ktorá je tesne zviazaná s neľahkými osudmi obyvateľov obce.

Tel.: +48 13 4330712
E-mail: muzeum@zyndranowa.org
Web: www.zyndranowa.org

Zdroj: https://www.dukladestination.com/atrakcie-destinacie/muzeum-lemkowskej-kultury/


 

Kino Dukla
 
Mesto Svidník Vám vo voľnom čase počas pobytu ponúka aj filmový zážitok vo vynovenej kinosále Kina Dukla. Vychutnáte si jedinečnú atmosféru veľkého filmového plátna a skvelé ozvučenie. Predaj vstupeniek je dostupný vždy 1 hodinu pred každým predstavením. Rezerváciu na filmové predstavenie si prevezmite najneskôr 30 minút pred predstavením. Kino Dukla tiež organizuje aj divadelné predstavenia. O dátumoch a časoch priemietania či pripravovaných predstaveniach sa dozviete na webe.
Kontakt:
http://www.kinokultura.svidnik.sk/
Sovietskych hrdinov 354/38, Svidník
tel.: 054 7522397, 0908 470934
e-mail: jana.micenkova@svidnik.sk

 


Podduklianske osvetové stredisko

Podduklianske osvetové stredisko (POS) je kultúrno-vzdelávacia inštitúcia s dlhoročnou tradíciou,  zriaďovateľom je Prešovský samosprávny kraj. Základným poslaním organizácie je vyhľadávať, ochraňovať, uchovávať a sprístupňovať kultúrne dedičstvo na úrovni amatérskej tvorby, prehlbovať vzťah ku kultúrnej identite národa, národnostných menšín, etnických skupín, vychovávať umením a k umeniu, rozvíjať záujmovú činnosť, ľudové remeslá, vzdelávať a napomáhať sociálnej prevencii. Zamestnanci POS vo Svidníku poskytujú bezplatnú odborno-poradenskú a metodickú pomoc profesionálnym i dobrovoľným pracovníkom kultúry, obciam a mestám, študentom, radi odovzdávajú svoje skúsenosti a podieľajú sa na spoluorganizovaní kultúrnych akcií.


Tel.: +421 5475 21068, +421 903 603 770
E-mail: pos@svitel.sk
Web: www.osveta.sk

Adresa:
Sovietskych hrdinov 74, 089 01 Svidník, Slovensko

Zdroj: https://www.dukladestination.com/atrakcie-destinacie/podduklianske-osvetove-stredisko/

 

Región Domaša

Vodná nádrž Domaša vznikla v rokoch 1962-1967 na rieke Ondava a pôvodne bola projektovaná aj ako zásobáreň pitnej vody. Vďaka svojej obrovskej samočistiacej schopnosti a polohe v oblasti bez znečisťujúceho priemyslu je známa svojou čistou vodou s množstvom rýb (pstruh, kapor, boleň, sumec, šťuka, úhor). Okolité listnaté a zmiešané lesy lemujúce vodnú nádrž Domaša ponúkajú nespočetné turistické trasy, z ktorých sa istotne vrátite s plným košíkom hríbov. Rekreačné strediská: Dobrá, Eva – Holčíkovce, Poľany – Monika, Nová Kelča – Krym, Valkov – Tišava.Web: www.domasa.sk

Zdroj: https://www.dukladestination.com/atrakcie-destinacie/region-domasa/
Zima vo Svidníku
 

Ski Medvedie

Lyžiarske stredisko sa nachádza v obci Medvedie, približne 14 km od Svidníka. V lone prekrásnej prírody si môžete zalyžovať na troch zjazdovkách s dĺžkou 200m, 400m a 600m. Trate su pravidelne upravované. K dispozícii je rozsiahle, upravované a bezplatné parkovisko. Lyžiarske stredisko má k dispozícii bufet a WC. Lyžiarske stredisko je počas priaznivých poveternostných a snehových podmienok otvorené vo všetky voľné dni, sviatky, školské prázdniny a počas lyžiarskych kurzov.

Kontakt:
Web: http://www.skimedvedie.sk/index.php
Tel.: +421 905 341 115
E-mail: skimedvedie@gmail.com
Adresa: Medvedie 22, 090 05

 

 


SKI-centrum Šarbov
Lyžiarske stredisko Šarbov sa nachádza na severovýchode Slovenska. Malá obec v lone prírody je od mesta Svidník vzdialená približne 18km. SKI-centrum Šarbov disponuje dvomi lyžiarskymi vlekmi pre dospelých o dĺžke 600m a pre deti o dĺžke trate 200m. V areáli strediska sú k dispozícií toalety i bufet. Vaše motorové vozidlo zaparkujete pri stredisku bez poplatku.

Kontakt:
Adresa: Šarbov, 090 05 Šarbov
Tel.: +421 907 940 167
E-mail: ski.sarbov@gmail.com

 

Viac na: https://www.svidnik.sk/cestovny-ruch-0.html#m_442119

 

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach vzniklo 1. septembra 1991 ako prvé vo svete a jediné v Európe venované Andymu Warholovi, jeho pôvodu, životu a tvorbe. Okrem výstavných aktivít dominuje v múzeu vzdelávacia, akvizičná, poradenská, edičná a vedecko-výskumná činnosť v oblasti súčasného výtvarného umenia a muzeoedukológie. Múzeum sa prezentuje štyrmi stálymi expozíciami:

Expozícia diel Andyho Warhola,
Expozícia o pôvode Andyho Warhola,
Expozícia Street-art vs. pop-art,
Dlhodobá expozícia diel Blanky Jakubčíkovej.


Otváracie hodiny:

Pondelok 10:00 – 17:00
Utorok 10:00 – 17:00
Streda 10:00 – 17:00
Štvrtok 10:00 – 17:00
Piatok 10:00 – 17:00
Sobota 10:00 – 17:00
Nedeľa 10:00 – 17:00

 

Tel: +421 57 748 00 72
E-mail: awmuzeum@post.sk
Web: www.muzeumaw.sk


Zdroj: https://www.dukladestination.com/atrakcie-destinacie/muzeum-andy-warhol/

 

 

TIPY NA VÝLET V OKOLÍ

 

ZOO Stropkov

Areál ZOO parku v Stropkove je situovaný na východe Slovenska v centre mesta Stropkov na hlavnom ťahu medzi Ukrajinou a Poľskom. Vznikol v roku 1984, keď sa z iniciatívy detí a rodičov začalo s výstavbou Stanice mladých prírodovedcov pri Dome pionierov a mládeže. Tá sa neskôr premenovala na zoopark. V súčasnosti je táto malá zoo so svojou veľkou ponukou jedinou svojho druhu na Slovensku. Nielenže predstavuje množstvo zvierat v 40 voliérach, ale plní aj ochranu genofondu našej planéty. Návštevníci sa môžu potešiť aj krásou vzácnych rastlín, kríkov a stromov. Areál je pre potešenie malých návštevníkov dotvorený atypickými detskými zariadeniami, rozprávkovým bufetom Červená čiapočka, či kontaktnou ZOO pre deti s možnosťou kŕmenia zvierat. Jeho bezbariérové prostredie je vhodné aj pre telesne postihnutých. Do ZOO parku pribudli náučné tabule: Vtáčí chodník, Kvety Východných Karpát, Hady nášho regiónu, Zver žijúca vo Východných Karpatoch, Stopy zvierat žijúcich v lesov nášho regiónu a Motýle okolo nás.


Otváracie hodiny:

apríl – jún: denne 10.00 – 17.00 hod.

júl – august: denne 10.00 – 18.00 hod.

september – október: denne 10.00 – 17.00 hod.


Tel.: +421 54 742 35 85, +421 910 175 388
E-mail: zoopark@post.sk
Web: www.zoostropkov.sk


Zdroj: https://www.dukladestination.com/atrakcie-destinacie/zoo-stropkov/Jazdecká turistika

Ponúkame sprevádzanie záujemcov s ich koňmi alebo na našich koňoch lesmi a lúkami Ondavskej vrchoviny, povodím rieky Ondava a okolím vodnej nádrže Veľká Domaša. Prevedieme vás najzaujímavejšími biotopmi, kde bude možnosť pozorovať a obdivovať nížinnú faunu a flóru rieky, lužného lesa, lúk ale aj bukových, zmiešaných a listnatých lesov. Trasu vieme prispôsobiť skúsenostiam jazdca. Ponúkame aj možnosť nočnej jazdy, vyhotovenie fotografií a videa z vášho dobrodružstva s koňmi. Ubytovanie v autentických gazdovských dvoroch s miestnou domácou kuchyňou.

 

Tel.: +421 903 241 659
E-mail: akglinsky@gmail.com
Web: www.facebook.com

Zdroj: https://www.dukladestination.com/atrakcie-destinacie/jazdecka-turistika/

Fotogaléria