V Bardejove pribudol nový cyklochodník. Je súčasťou medzinárodnej cyklotrasy

 

Cyklisti v Bardejove majú k dispozícii nový cyklochodník, ktorý vedie od Mokrolužského mosta po odbočku na Mníchovský potok.

Zhotoviteľom cyklochodníka z asfaltového betónu s dĺžkou 1,17 kilometra a šírkou tri metre je Eurovia SK, a.s. Celkové náklady boli 605.000 eur a stavba bola ukončená za šesť mesiacov. Informoval o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov Radomír Jančošek.

V auguste pribudne podľa jeho slov na konci cyklochodníka aj nový altánok. Súčasťou cyklochodníka je verejné osvetlenie, lávka cez potok, odvodnenie do kanalizácie, dopravné značenie a ďalšie úpravy.

"Aj bez nového cyklochodníka dosahuje dĺžka vybudovaných a udržiavaných, navzájom prepojených piatich cyklotrás v okolí Bardejova spolu viac ako osem kilometrov. Tvoria ju tri liečivé singletracky – Lekársky, Napoleon a Čerešenka, Kyslíková cesta Mihaľov - Bardejov a Kyslíková dráha v Bardejovských Kúpeľoch. Dĺžka značených turistických chodníkov v okolí kúpeľov dosahuje 35 kilometrov," uviedol Jančošek.

Nový cyklochodník je súčasťou veľkého vlajkového projektu medzinárodnej cyklotrasy Aquavelo. Ide o medzinárodnú cyklotrasu v slovensko - poľskom pohraničí, ktorá v dĺžke 230 km spája kúpeľné mestá Bardejovské Kúpele, Krynica, Muszyna, Szczawnica s bodmi záujmu, pamiatkami, faunou, flórou.

"Na druhý polrok toho roka pripravuje OOCR Šariš - Bardejov k tomu novú štvorjazyčnú cyklomapu," doplnil Jančošek. Ako ďalej uviedol, pre deti nedávno spolufinancovali vydanie ručne maľovanej cyklomapy Horný Šariš Bardejov spolu so stojanmi so strieškou. Okrem toho OOCR vytvorila novú turistickú mapu, ktorá je doplnená o aktuálne turistické a cyklotrasy regiónu.

 

Autor: tasr
Dostupné na: https://style.hnonline.sk/cestovanie/1764734-v-bardejove-pribudol-novy-cyklochodnik-je-sucastou-medzinarodnej-cyklotrasy

Fotogaléria