Chrbtom k horám

Chrbtom k horám

VSTUPENKY NA PODUJATIE JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ AJ V KLIENTSKOM CENTRE MsÚ.

FS Ruthenia Vás pozýva na veľkolepé predstavenie s názvom "Chrbtom k horám". V danom predstavení sa zamerali na prvú polovicu 20. storočia, ktorá bola pre rusínsky národ zásadná. Za sprievodcu týmto tanečno-dramatickým pásmom vybrali Nikolaja Beskyda. Rod Beskydovcov mal vo svojich radoch niekoľké osobnosti, ktoré sa zaradili medzi našich velikánov, buditeľov. V tanečných častiach sa zamerali na rusínske regióny severovýchodného Slovenska a bývalej Podkarpatskej Rusi (dnešnej Zakarpatskej oblasti Ukrajiny), takže prezentujujú bohatstvo a rozmanitosť rusínskeho folklóru z celého Rusínmi osídleného územia, ktoré vtedy patrilo Československu. Poukazujú tým aj na to, že aj keď sa hranice a štáty niekoľkokrát počas minulého storočia menili, Rusíni zostávajú jedným nedeliteľným národom a ich kultúrne bohatstvo je spoločným rusínskym bohatstvom.

V programe sa predstavia členovia FS Ruthenia, DFS Rutheniačik, ĽH Ruthenia a herec Vladimír Čema Miesto konania: Svidník, 09. 12. 2023, 17.00 hod., Dom kultúry

Cena lístka v predpredaji: 13 Eur
Cena zľavneného lístka pre deti (6-15) v predpredaji: 7 Eur
Cena zľavneného lístka pre ZŤP a seniorov v predpredaji: 7 Eur
Lístok zdarma: deti, ktoré nepotrebujú samostatné miesto na sedenie
Lístky je možné zakúpiť iba online na www.rezervovane.sk/chrbtomsvidnik.

Taktiež je možné lístok získať aj zapojením sa do súťaže ktorú si pre Vás pripravili a ktorá bude zverejnená na hlavnej FB stránke FS Ruthenia. Po tomto termíne bude možné zakúpiť lístok už len na mieste v cene 15 Eur ako plné vstupné, 10 Eur pre deti a 10 Eur pre ZŤP a seniorov.

Tešia sa na Vás
FS Ruthenia a autorský tím Peter Štefaňák, Slavomír Ondejka a Peter Medviď

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 
 
 
                           
 
 

Fotogaléria