V meste pod Duklou začal opäť tento rok premávať obľúbený turistický Vláčik Dukeláčik

V meste pod Duklou začal opäť tento rok premávať obľúbený turistický Vláčik Dukeláčik

Keďže mal minulý rok vláčik skutočný úspech, Svidnícka radnica sa ho rozhodla dať do prevádzky aj tento rok. Na trase vláčika pribudla nová zastávka a cestujúci si majú možnosť počas jazdy zakúpiť jedinečný suvenír.

Vyhliadková jazda trvá  približne hodinu a pol a vláčik zdolá až 18 km. Trasa vláčika začína pri obľúbenom svidníckom aquaparku Aquaruthenia a po ceste cestujúci neminú sochu A. Pavloviča, jedinú sochu arm. gen. Ludvíka Svobodu v Európe, pamätník „na pľaci„ venovaný ČSR, pamätník duklianskych tankistov a na konečnú zastávku - Údolie smrti, ktoré sa rozprestiera medzi 9 obcami v ústi rieky Kapišovka. Údolie smrti je jediné na Slovensku a odohrali sa tu najťažšie tankové boje počas II. svetovej vojny, počas ktorých zahynulo až jedenásť  tisíc vojakov. Nachádza sa tu tiež jedinečná vyhliadková veža a gigantický exteriérový nápis Údolie smrti.

Vláčik Dukeláčik má kapacitu až 40 miest a cestujúcich prevezie, tak ako aj minulý rok, ulicami Svidníka až do históriou opradeného Údolia smrti. Vláčik môžu návštevníci ale i miestny využívať aj ako kyvadlovú dopravu od stredy do nedele. Obojsmerný lístok si cestujúci môžu zakúpiť priamo vo vláčiku a aj tento rok majú na výber z troch jázd o 14:30, 16:00 a 17:40 s odchodom z mesta Svidník. Samozrejmosťou je aj čas, ktorý môžu cestujúci stráviť priamo v Údolí smrti. Cestujúci majú možnosť nastúpiť do vláčika na 3 zastávkach a to pri aquaparku vo Svidníku, priamo na pešej zóne alebo na obľúbenej zastávke pri Turistickom informačnom centre. Tak neváhajte a príďte si užiť aj vy leto s Dukeláčikom a zoznámiť sa s málo poznaným svidníckym regiónom.

Fotogaléria