Nedeľa 4.septembra bude v rytme dychovky

BARDEJOVSKÉ KÚPELE 

Tlačová informácia, Bardejovské Kúpele 30. augusta 2022

 

Príďte sa zabaviť s dychovkou a pivom do Bardejovských Kúpeľov

 

V Bardejovských Kúpeľoch sa bude v nedeľu 4.septembra 2022 konať tradičný ,,Pivný festival s kúpeľnou dychovkou“. Priaznivci dobrej dychovky a dobrého piva si ich budú v areáli pri kúpeľnej kolonáde vychutnávať od 13.00 do 18.00 hod. Podujatie začne o 13.00 h. slávnostným pochodom mažoretiek s dychovým orchestrom Chemlon. Ďalej vystúpia o 13.15 h. dychová hudba ORDZOVIANKA, o 14.15 h. dychový orchester CHEMLON a MAŽORETKY, o 15.30 h. dychová hudba VLAŠANKA a o 16.30 h. dychová hudba NOVÁČANKA. Vstup je zdarma. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

 

,,Tradíciu malého pivného festivalu a ďalších kultúrnych podujatí v kúpeľoch obmedzovali v predchádzajúcich rokoch opatrenia proti vírusu a aj keď sa konali, boli s obmedzeniami. Tento ročník bude opäť plnohodnotný a očakávame dobrú návštevnosť. Začiatok jesene, pivo a dychovka spolu pasujú. Priaznivci zlatistého moku si budú môcť ochutnať rad pív, radlerov a nealka značiek MS Lambic , Zlatý Bažant, hejkola, Maurus, Hurbanovská IPA, Krušovice, Heineken, Bradáč. Bardejovské Kúpele sú cieľom nielen kúpeľných pobytov, ale aj ideálnym cieľom jednodennej turistiky a rodinných výletov,“ konštatuje T.Šatanková.

 

Čarovná jeseň v kúpeľoch

V sobotu 8.10.2022  seriál kultúrnych podujatí Bardejovských Kúpeľov ukončí  HORNOŠARIŠSKÝ VÍNNY FESTIVAL. V Kúpeľnej kolonáde sa na ňom predstavia viaceré slovenské vinárstva. Súčasťou sú sprievodné akcie a popoludňajší kultúrny program priamo v Kúpeľnej kolonáde.

 

September a október patria v kúpeľoch tradične k najobľúbenejším obdobiam. Počasie je príjemné, nie sú už horúčavy a hlavné kapacity kúpeľov sú vtedy obsadené. Celé jesenné obdobie aj s babím letom je vo všeobecnosti obľúbeným obdobím na návštevu kúpeľov a liečbu v nich, hlavne pre starších ľudí a rodiny. Kúpele ponúkajú rôzne typy akciových pobytov, vrátane tých pre rodiny s deťmi, kde je v cene stravovanie, ubytovanie a vstup do wellness. Je tu aj skanzen - najstarší na Slovensku, tenisové dvorce, krytá hala, preliezačky, minigolf, „kúpeľné singletracky“, kyslíková dráha, neďaleko je historické mesto BARDEJOV - pamiatka Unesco, hrad Zborov a mnohé iné atrakcie.  Bardejovské Kúpele priťahujú návštevníkov z rôznych kútov Slovenka.

 

Prečo práve Bardejovské Kúpele?

Bardejovské kúpele majú desať prameňov, ktoré vyvierajú na pomerne malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území. Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.

 

Prvá zmienka o Bardejovských Kúpeľoch je z roku 1247, keď uhorský kráľ Béla IV. daroval územie dnešných kúpeľov aj s prameňmi mestu Bardejov. Kúpele si vychutnávala na liečení v roku 1895 aj manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sisi, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku. Pobýval tu aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského.

 

Viac informácií na : www.kupele-bj.sk

Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: 054/477 4470, 4450, 4500, 4440
E-mail: rezervacie@kupele-bj.sk, marketing@kupele-bj.sk

 

 

 

Fotogaléria