Koniec prázdnin pod Duklou

Bohatý program, jedinečný zážitok, relax v malom meste, cesta za zážitkami, cesta za poznávaním .... Naplánujte si vo Svidníku víkend od 2.9.-4.9.2022 a užite si jedinečnú atmosféru nielen mesta a jeho okolia, ale aj atmosféru jedného z najstarších behov na Slovensku – Dukelského behu mieru.

 

Potulky skvostami drevenej architektúry
Po stopách drevenej architektúry sa môžete vydať peši, ale aj na elektrobicykli, ktorý si viete zapožičať v tunajšej požičovni. Jeden z mnohých drevených chrámov  nájdete aj priamo v skanzene vo Svidníku a ak si chcete pozrieť ďalšie chrámy v  okolí, máte veru čo robiť. Nachádza sa ich tu až 12 a UNESCO pečať si nesie chrám v Ladomirovej, malej dedinke neďaleko mesta a v chrám v Bodružali, ktorý je zároveň aj najkrajším a najstarším zachovalým chrámom vôbec.

 

Toto musíte vidieť
Priamo v meste nájdete Vojenské historické múzeum s parkom bojovej techniky, kde určite neminiete obávanú sovietsku Kaťušu. Počuli ste o tom, že budova vojenského historického múzea je postavená v tvare protitankovej míny a hlavným iniciátorom vystavania takéhoto múzea bol hneď po 2.svetovej vojne sám arm. gen. Ludvík Svoboda? Jeho jedienčnú bronzovú sochu, ktorá je dominantou mesta nájdete neďaleko. Vaše putovanie naproti vojenskej histórii môže pokračovať k pamätníku sovietskej armády, do Údolia smrti, kde sa odohrali najkrvavejšie boje či k duklianskemu priesmyku.

Teplé letné večery si užite filmom pod holým nebom, ktorý sa bude premietať v sobotu (3.9.) na svidníckej pešej zóne a to úplne zdarma, hraním minigolfu, kúpaním v Aquaparku či s dobrým drinkom alebo večerou v jednej z miestnych reštaurácií.

 

História, emócia a jedinečná atmosféra

Nedeľný program bude plný športu, obdivu, adrenalínu a zábavy. Či sa už Dukelského behu mieru priamo zúčastnite alebo budete bežcov iba povzbudzovať, tunajšia atmosféra Vás pohltí tak či onak. Tento rok „Dukelák“ píše už svoj 63. ročník. Bohatý program od rána, rozcvička pre malých aj veľkých, koncert Spievankovo, maľovanie na tvár, bublinová show, tvarovanie balónov, vítanie víťazov v cieľovej rovinke a mnoho ďalšieho vo Vás zanechajú príjemný zážitok.

Či už máte radi turistiku, históriu, zábavu alebo relax, z regiónu Rusínov nebudete odchádzať sklamaní. Nadýchnete sa atmosféry malého mesto, užijete si krásne výhľady, ochutnajte lesné plody i tradičné regionálne jedlá ....

 

Tešíme sa na Vás vo Svidníku. 

Viac info o behu a propozíciach: https://www.svidnik.sk/dukelsky-beh-mieru-0.html
FB: https://www.facebook.com/dukelskybehmieru


Fotogaléria