Turistickým vláčikom až do Údolia smrti

Turistickým vláčikom až do Údolia smrti

Aj toto leto je vo Svidníku niečím výnimočné. Zatiaľ čo v minulom roku mesto slávnostne otváralo turistické informačné centrum, toto leto spustilo netradičnú atrakciu. Počas celých letných prázdnin majú návštevníci mesta Svidník možnosť povoziť sa na turistickom vláčiku Dukeláčiku.

Vláčik Dukeláčik má kapacitu 40 miest a cestujúcich prevezie nielen  ulicami mesta, ale odvezie ich do históriou opradeného Údolia smrti. Cieľom turistického vláčika v mestečku Svidník je uľahčiť, no zároveň aj spríjemniť návštevníkom cestu do Údolia smrti a späť. Po zakúpení celodenného lístka majú turisti možnosť vybrať si z troch jázd a je iba na nich, či na vláčik nasadnú o 15:30, 17:15 alebo sa rozhodnú pre podvečernú jazdu o 18:50. Ďalšou atrakciou Dukeláčika je možnosť stráviť v Údolí smrti viac času a na cestu späť do mesta využiť nasledujúci spoj.

Vyhliadková jazda trvá  približne hodinu a pol a vláčik zdolá až 18 km. Trasa vláčika začína pri obľúbenom svidníckom aquaparku a po ceste neminiete sochu A. Pavloviča, jedinú sochu arm. gen. Ludvíka Svobodu v Európe, pamätník „na pľaci„ venovaný ČSR, pamätník duklianskych tankistov a na konečnú zastávku - Údolie smrti, ktoré sa rozprestiera medzi 9 obcami v ústi rieky Kapišovka. Údolie smrti je jediné na Slovensku a odohrali sa tu najťažšie tankové boje počas II. svetovej vojny, počas ktorých zahynulo až jedenásť  tisíc vojakov.

Cestujúci majú možnosť nastúpiť do vláčika na 3 zastávkach a to pri aquaparku vo Svidníku, priamo na pešej zóne alebo na obľúbenej zastávke pri Turistickom informačnom centre, v ktorom je možné zakúpiť si lístky vopred v sume 2€ a 4€.. Tak neváhajte a príďte si užiť aj vy leto s Dukeláčikom a zoznámiť sa s málo poznaným svidníckym regiónom.


 

Fotogaléria